Content-Length: 103364 | pFad | https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BA%D1%83%D1%82%D0%B5%D1%80

Скутер — Вікіпедія Перейти до вмісту

Скутер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Vespa — перший по-справжньому популярний скутер

Ску́тер (від англ. to scoot — бігти стрімголов; тікати), або Моторо́лер (нім. Motorroller) — різновид легкого мотоцикла, характерний платформою для ніг водія та розташуванням двигуна з примусовою системою повітряного охолодження ззаду під сидінням.

Скутер набув поширення у Європі після Другої світової війни. Найпершим виробником моторолера була італійська фірма Piaggio яка в 1946 році випустила культову  модель Vespa.[1] Вони випускали малопотужні моделі (об'єм двигунів був від 50 до 250 см³ та потужність від 1 до 15 к.с.). Максі-скутери з двигунами від 250 до 850 см³ (від 15 до 52 к.с.) були розроблені для західних ринків.

В радянському союзі з 1957 по 1966 рік виготовлявся скутер Вятка ВП-150, був піратською копією Vespa.

Скутери популярні як особистий транспорт через низьку вартість покупки та експлуатації, зручність паркування та маневреність.[2] Ліцензійні вимоги для скутерів простіші і дешевші, ніж для автомобілів в більшості країн світу, і страхування, як правило, дешевше теж.

Скутер зовні схожий на самокат з сидінням і маленькими колесами. Департамент транспорту США визначає скутер як мотоцикл, який має платформу для ніг оператора або інтегровані підніжки, і має покрокову архітектуру, що означає, що частина транспортного засобу перед сидінням оператора і між ніг оператора сидячи в положення при їзді, нижче по висоті, ніж сидіння оператора.[3] Така конструкція можлива, тому що двигун скутера і більшість приводних систем кріпляться до задньої осі або під сидінням. На відміну від звичайного мотоцикла, в якому двигун встановлений на рамі, у більшості сучасних скутерів двигун розташований на одній осі з заднім колесом, в той час як у більшості старих і деяких нових ретро моделях двигуни розташовані на окремій осі. Скутери як правило, оснащені або безступінчатою трансмісією (CVT), або механічною коробкою передач з перемикачем, розташованим на лівій частині керма.

Традиційно, колеса скутера менші, ніж звичайні колеса мотоцикла і виготовлені з штампованої сталі або сплаву алюмінію, кріпляться на одному болту, і часто є взаємозамінними (переднє з заднім). Деякі скутери оснащені запасним колесом.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Vespa потрапила в топ-12 речей, що змінили світ [Архівовано 26 грудня 2014 у Wayback Machine.]. likenews.com.ua.
  2. http://moto-minsk.by/scooter.html [Архівовано 15 березня 2013 у Wayback Machine.] (рос.)
  3. DOT Regulation Part 571.123: Standard No. 123; Motorcycle controls and displays. Federal Motor Carrier Safety Administration. Архів оригіналу за 26 січня 2009. Процитовано 3 червня 2010.








ApplySandwichStrip

pFad - (p)hone/(F)rame/(a)nonymizer/(d)eclutterfier!      Saves Data!


--- a PPN by Garber Painting Akron. With Image Size Reduction included!

Fetched URL: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BA%D1%83%D1%82%D0%B5%D1%80

Alternative Proxies:

Alternative Proxy

pFad Proxy

pFad v3 Proxy

pFad v4 Proxy