04.08.2014
28.07.2014
máme před sebou poslední týden výstavy a vzhledem k neutuchajícímu zájmu návštěvníků prodlužujeme otevírací dobu na poslední 3 dny (pá-ne) do 22h. Neváhejte a využijte shlédnutí výstavy i po setmění. Těšíme se na Vás...
16.07.2014
výstava se nezadržitelně blíží ke svému konci (03.08.). Rádi bychom velmi poděkovali již 95.000 návstěvníkům za jejich účast. Těšíme se na všechny ostatní, kteří si návštěvu výstavy ještě nenechají ujít a přispějí tak k pokusu o dosažení 100.000 hranice....
12.06.2014
jak to vypadalo, když byl Tim Burton poprvné zkontrolovat pražskou výstavu ještě před jejím zahájením? Podívejte se na naše video, byl to neuvěřitelný zážitek.....
28.05.2014
Na tuto neděli jsme si nachystali speciální akci ke Dni dětí. Všechny děti, které v neděli 1. června navštíví se svými rodiči umělcův magický svět v Domě U Kamenného zvonu, si kromě skvělého zážitku odnesou i malý dárek z exklusivního obchůdku Tima Burtona. Jistě potěší!
26.05.2014
návštěvnost překonala hranici 50 000 návštěvníků a výstava se tak řadí k nejnavštěvovanějším v tomto roce. Všem příznivcům moc děkujeme k dosažení tohoto úspěchu a velmi se těšíme na všechny nové, ale i stávající návštěvníky, kteří, jak víme, navštěvují výstavu opakovaně. DĚKUJEME!
02.05.2014
ve čtvrtek dne 08.05.2014 je výstava otevřena, těšíme se na Vás!
11.04.2014
týdenní program filmových projekcí zde
10.04.2014
nejen pro fanoušky jsme připravili dvě tematické přednášky k výstavě:
16. 04. Gotický incest Tima Burtona
střihový pořad s filmovým kritikem Martinem Jirouškem o oblíbených
filmech T. B. a o vlivu italské kinematografie na jeho dílo
30. 04. Tim Burton a Danny Elfman: Podivný pár, Anatomie příšerné krásy:
Soundtracky Tima Burtona, jejich příběhy a tajemství přednáška hudebního
publicisty Pavla Klusáka s hudebními ukázkami
Obě přednášky se konají od 18.00 hodin v koncertním sále domu
U Kamenného zvonu
vstupné: 100 Kč (vstupenky již nyní v prodeji přímo v galerii)
28.03.2014
Výstava byla zahájena a my se velmi těšíme na všechny návštěvníky. Více fotografií z vernisáže i autogramiády naleznete na našem Fb
20.03.2014
V rámci výstavy se můžete těšit i na aktraktivní doprovodné programy určené jak pro školy tak pro širokou veřejnost . Podrobnější informace naleznete také na webových stránkách GHMP
14.03.2014
gratulujeme 250 šťastným držitelům vstupenky na autogramiádu Tima Burtona, která proběhne dne 28.3. v prostorách galerie U Kamenného zvonu. Všem ostatním, kteří nebyli úspěšní při on-line koupi vstupenky v síti TicketPro posíláme obrovské díky za snahu, bohužel počet účastníků na autogramiádu byl limitován a nebylo tedy možné všem fanouškům vyhovět. Jsme však přesvědčeni, že samotná výstava Vám vše vynahradí - bude totiž jedinečná. Těšíme se na Vás již brzy.
14.02.2014
s radostí oznamujeme zahájení předprodeje vstupenek na výstavu v síti TicketPro
1.12.2013
vítáme Vás na oficiálních webových stránkách výstavy "Tim Burton a jeho svět"
Na těchto stránkách naleznete veškeré potřebné informace k pražské výstavě včetně místa a času konání, cen vstupného, potřebných kontaktů a otevírací doby. Pravidelně Vás zde budeme informovat také o případných změnách a upozorňovat na speciální program či akce.
Svět Tima Burtona: slovo kurátorky
Tato výstava, čerpající materiál ze soukromého archivu Tima Burtona a představující souhrn umělcovy tvorby od dětských let do dneška, přináší 500 kreseb, maleb, fotografií, skicářů, animovaných děl a sochařských instalací se zaměřením na výtvarná témata a motivy opakovaně rezonující v rozmanitých postavách a světech známých z Burtonovy výtvarné i filmové tvorby.
Tim Burton byl dříve známý prakticky výlučně díky své filmové tvorbě, tedy snímkům jako Beetlejuice (1988), Batman (1989), Střihoruký Edward (1990), Ukradené Vánoce Tima Burtona (1993), Ed Wood (1994), Velká ryba (2003), Mrtvá nevěsta (2005) či Sweeney Todd (2007), mezinárodní výstava Burtonovy výtvarné tvorby za poslední čtyři roky je přehlídkou postihující celé rozpětí jeho tvůrčího úsilí a podávající obraz všestranného umělce, jehož ojedinělá vize prostupuje hranice mezi výtvarnými technikami a žánry.
Výstava přináší svědectví o umělcově nenapodobitelném stylu pramenícím z Burtonovy svébytné výchozí perspektivy. Jeho kříženci lidských bytostí, zvířat a strojů vyvolávají asociace s výtvory jakéhosi umělecky disponovaného doktora Frankensteina obdařeného nespoutanou fantazií. Výrazným rysem Burtonovy výtvarné i filmové tvorby je interakce hororových prvků a humoru, vpravdě „karnevalová“ tematika, v níž se snoubí komedie s groteskou a jež je přítomná v řadě jeho projektů, od Batmana až po Alenku v říši divů (2010). Snad nejvýraznější a nejznámější z jeho motivů – totiž ona jímavá melancholie Burtonových ikonických postav nepochopených outsiderů, od Střihorukého Edwarda či Jacka Skellingtona až po Mrtvou nevěstu či Frankenweenieho – je na výstavě výmluvně zpřítomněn v souboru kreseb.
Timothy Walter Burton (nar. 1958) vyrůstal v kalifornském Burbanku, v homogenním typicky americkém předměstském prostředí, jehož atmosféra Burtona přímo nutila hledat úlevu a únik z okolní ospalé nudy. Burton tehdy čerpal zárodky prvotní inspirace z televizních filmů, novinových komiksů, školních legend a fám i dalších forem populární kultury, ale i z přímých zážitků z období různých svátků (kdy se domy a travnaté plochy domovské čtvrti odívaly do slavnostní výzdoby), aby posléze, již v raném mládí, přetavil jejich celoživotní působení do výtvarného projevu. Již Burtonovy dětské kresby vypovídají o šíři jeho talentu a vedou nás k odkazům na tvorbu jeho předchůdců, mimo jiné například klasických karikaturistů a ilustrátorů Edwarda Goreyho, Charlese Addamse, Dona Martina či Theodora Geisela. Mezi další zdroje inspirace prostupující napříč Burtonovým dílem patří i japonské filmové příběhy o bájných příšerách, díla expresionistické kinematografie, hororové filmy hollywoodských studií Universal a tvorba mistrů filmového napětí Williama Castla a Vincenta Price.
Výstava "Tim Burton a jeho svět" nabízí exponáty spojené s jeho nejproslulejšími filmy a knižními projekty, jako jsou Ukradené Vánoce či Melancholická smrt ústřičného chlapce a jiné příběhy (1997), ale představuje i jeho dosud nikdy nezveřejněnou tvorbu, a nabízí tedy veřejnosti podnětnou příležitost k opravdu hlubinnému ponoru do svrchovaně svébytného a jedinečného díla tohoto umělce.
"Tim Burton a jeho svět" je organizován nezávislou kurátorkou Jenny He ve spolupráci s Tim Burton Productions.
Svět Tima Burtona: Tematické okruhy
Celosvětový záběr
Neúnavná a bezbřehá tvůrčí aktivita Tima Burtona nepodléhá časovým ani místním omezením – kreslení se věnuje neustále. Spontánnost Burtonovy tvorby dokládají snad nejvýmluvněji právě tyto výtvarné projevy vzniklé během jeho cest po celém světě, nezbytné součásti toulavého života filmového režiséra.
Karnevaleska
Výrazným rysem výtvarné a filmové tvorby Tima Burtona je hravá oscilace mezi hororovými a humornými prvky. Téma „karnevalesky“ – oné směsice komedie s groteskou - je přítomné v celé škále projektů, od Batmana až po Alenku v říši divů. Tyto ukázky napovídají, jak Burton dociluje rovnováhy mezi zdánlivě tak protikladnými žánry.
Figurace: Muži, ženy, nebo pohádkové bytosti?
Tihle kříženci lidí, zvířat, strojů a pohádkových bytostí jako by vznikli v laboratoři jakéhosi umělecky zaměřeného doktora Frankensteina obdařeného nespoutanou fantazií.
Filmové postavy
Svébytný styl Tima Burtona je přenosný z jednoho výtvarného média do druhého – vystavené kresebné studie posloužily jako základ pro podobu jeho filmových postav.
Svátky
Tim Burton vyrůstal v kalifornském Burbanku, v homogenní americké předměstské čtvrti, prostředí, jež ožívalo jen v době svátků, kdy se místní domy rozzářily slavnostní výzdobou. Tyto pomíjivé úniky z nudné šedi ovlivnily mladičkého Burtona – svátky se tak staly důležitým motivem (uchopovaným s nefalšovanou potěchou, ale současně i se satirickým přimhouřením oka) jeho výtvarné i filmové tvorby.
Vlivy
Tyto práce, svědčící o Burtonově všestrannosti a šíři jeho tvůrčího záběru, odkazují ke vlivu, jímž na něho působí tvorba jeho předchůdců. Vystavené kresby vzdávají hold takovým klasikům karikatury a knižní ilustrace, jakými se stali Edward Gorey, Charles Addams, Don Martin, Theodore Geisel či Disneyho „devět dědků“ (Les Clark, Marc Davis, Ollie Johnston, Milt Kahl, Ward Kimball, Eric Larson, John Lounsbery, Wolfgang Reitherman a Frank Thomas). Dalšími patrnými zdroji inspirace těchto prací pak jsou japonské filmy s příšerami, expresionistická filmová tvorba a galerie hororových monster z katalogu hollywoodských Universal Studios.
Nepochopení vyděděnci
Z těchto zručně provedených kreseb vyzařuje oduševnělá melancholie charakteristická pro Burtonovy ikonické postavy nepochopených vyděděnců. Na první pohled rozpoznatelné figury tvoří jádro burtonovské estetiky.
Polaroidy
V letech 1992–1999 pracoval Tim Burton s instantním fotoaparátem ve formátu 20 x 24 na tvorbě vlastního projektu, jehož výsledným tvarem je série maximálně zvětšených polaroidových pozitivů. Tyto fotografie ztvárňují vizuální témata a motivy, jež se objevují i v jeho celovečerních filmech. Často také vznikaly souběžně s natáčením, kdy umělci sloužily jako osobitý ventil tvůrčí energie a dveře k úniku od „všednodenní dřiny“.
Čítárna
K závěru natáčení svých filmů nechával Tim Burton připravit redakčně zpracované dárkové exempláře soupisů herců a členů technického štábu. Tyto exkluzivní publikace se distribuovaly soukromě výhradně účastníkům příslušné produkce. Vystavené ukázky nabízejí návštěvníkům příležitost nahlédnout do intimního zákulisí filmařské práce.
Nerealizované projekty
Tyto kresby z filmových a televizních projektů pozastavených v různých stadiích vzniku dokládají rozsah výtvarné tvorby Tima Burtona, zároveň však také vypovídají o kontinuitě jeho práce s tématy a motivy.
TIM BURTON
je všeobecně ceněn jako jeden z nejimaginativnějších a výtvarně nejvýraznějších filmových tvůrců. V oblastech hraného i animovaného filmu zaznamenává úspěchy u kritiky i vysoké finanční ohodnocení.
V poslední době režíroval Burton film Velké oči (Big Eyes) s Amy Adamsovou a Christophem Waltzem v hlavních rolích, který bude uveden do kin v roce 2014.
Zvláště plodným obdobím byl pro Burtona rok 2012, kdy režijně ztvárnil snímek Temné stíny a byl producentem filmu Abraham Lincoln: lovec upírů. Stal se čestným členem Britského filmového institutu (BFI) a získal cenu Empire Legend. Režíroval i film Frankenweenie, odměněný Cenou filmových kritiků v Los Angeles v kategorii celovečerních animovaných snímků. Svou neúnavnou činností na poli animovaného filmu přispěl k obrodě oboru fázované animace, v němž se uvedl v roce 1993 dnes klasickým kultovním snímkem Ukradené Vánoce, a posléze, v roce 2005, získal za Mrtvou nevěstu Tima Burtona nominaci na Oscara a vzápětí cenu Britské akademie filmových a televizních tvůrců (BAFTA) za nejlepší celovečerní animovaný film.
Mezi jeho další úspěchy patří Alenka v říši divů, jež mu vynesla dva Oscary a nominaci na Zlatý glóbus v kategorii filmový muzikál a komedie. Celosvětové tržby z promítání tohoto snímku přesáhly částku jedné miliardy dolarů a zařadily film na druhé místo z celkové produkce za rok 2010.
Burton je držitelem ceny americké Národní rady kritiků za režijní přínos ve snímku z roku 2007 Sweeney Todd: ďábelský holič z Fleet Street, za nějž získal i Zlatý glóbus v kategorii filmový muzikál a komedie.
Již dříve získal nominace na cenu BAFTA a cenu kritiky v kategorii režie za své vysoce ceněné fantazijní drama Velká ryba. Dosud největší úspěch u filmových kritiků mu vynesl snímek z roku 1994 Ed Wood, za nějž získal dva Oskary, Zlatý glóbus a dvě nominace na cenu BAFTA.
Tim Burton kolem sebe shromáždil početnou obec zanícených fanoušků, jež se začala formovat již v dobách jeho klasických, vpravdě ojedinělých celovečerních filmů, kam lze zařadit i jeho režisérský debut z roku 1985, který se stal nečekaným komediálním hitem sezony, film Pee-Weeho velké dobrodružství, po němž v roce 1988 následoval výjimečně vynalézavý snímek Beetlejuice, a po něm akční kasovní trháky Batman (co do tržeb nejúspěšnější film roku 1989) s pokračováním Batmanův návrat z roku 1992.
Snad nejoblíbenějším z jeho filmů je romantický fantazijní příběh Střihoruký Edward z roku 1990, pod nímž je Burton podepsán jako režisér, spoluautor scénáře a producent, a který si získal přízeň kritiků i publika. Tento snímek zároveň odstartoval režisérovu úspěšnou filmovou spolupráci s Johnnym Deppem, který tu zaujal mimořádně působivým výkonem v titulní roli.
Z jeho ostatních filmů je třeba zmínit celosvětový megahit Karlík a továrna na čokoládu, jemuž posloužila za předlohu oblíbená dětská knížka Roalda Dahla, snímek Ospalá díra podle klasické povídky Washingtona Irvinga, remake filmu Planeta opic z roku 2001, který byl zároveň režisérovou první spoluprací s producentem Richardem Zanuckem, či v neposlední řadě hvězdně obsazenou sci-fi komedii Mars útočí!
Jako producent se Tim Burton podílel na několika dalších filmech. Sem patří snímky Plavčíkem proti své vůli, Batman navždy a celovečerní animované filmy Jakub a obří broskev a 9. Režijně se ujal i dvou hudebních videoklipů kapely The Killers.
Vedle své kinematografické činnosti se Burton s velkým zaujetím věnuje i volné výtvarné tvorbě. V roce 2009 vydal cenami ověnčenou 430stránkovou knihu The Art of Tim Burton (Výtvarná tvorba Tima Burtona), podávající souhrnný přehled výsledků své činnosti v této oblasti za uplynulá čtyři desetiletí, včetně vlastních prací i účasti na kolektivních projektech. V listopadu téhož roku uspořádalo Muzeum moderního umění (MoMA) v New Yorku rozsáhlou výstavu jeho díla, jež se následně postupně přemístila do Melbourne, Toronta, Los Angeles, Paříže a Soulu, přičemž na každé z těchto zastávek překonávala místní rekordy v návštěvnosti. V roce 1997 vydal Burton nesmírně oblíbenou knížku veršů přeloženou do češtiny pod názvem Ústřičkova smutná smrt a další příběhy.
Burton vyrůstal v kalifornském Burbanku a absolvoval studium animace na California Institute of Arts, odkud nastoupil do zaměstnání v animačním oddělení společnosti Disney. Tehdy režijně zpracoval fázově animovaný krátký film Vincent, který namluvil Vincent Price a který získal ocenění na filmových festivalech. V roce 1983 tu režíroval i krátký film Hansel and Gretel inspirovaný žánrem kung-fu a zpracovávající pohádku Perníková chaloupka, a v roce 1984 krátký hraný film Frankenweenie.
TIM BURTON – CHRONOLOGICKÝ PŘEHLED
1971
Bez názvu (Pravěcí jeskynní lidé). Krátký film, fázovaná animace
Houdini. Krátký hraný film
1972–1975
Bez názvu (Timovy sny). Kompilace krátkých hraných a fázově animovaných filmů
1974
1997. Krátký film, fázovaná animace
Gumbyho dobrodružství. Krátký film, fázovaná animace
1975
Crush Litter. Grafický návrh pro reklamní kampaň. Vítězství v soutěži financované firmou Beautiful Burbank, Inc., Burbank, Kalifornie
1975–1976
Ostrov doktora Agara. Krátký hraný film
1976
Obří Zlig. Rukopis dětské knihy
1978–1979
Bez názvu (Král a chobotnice). Krátký animovaný film
1979
Na stopce celerové příšery. Krátký animovaný film
Mupeti. Celovečerní film. Henson Associates/ITC Entertainment. Režie James Frawley. Burton jako loutkář
1980
Doktor zkázy. Krátký hraný film
Mam nebo mňam. Nerealizovaný projekt, film s fázovanou animací
Piráti. Nerealizovaný projekt
1980–1986
Bez názvu (kreslený seriál). Vlastní kresby
1981
Mrtvá Karkulka. Nerealizovaný projekt
Liška a pes. Celovečerní animovaný film. Walt Disney Pictures. Režie Ted Berman, Richard Rich a Art Stevens. Burton jako elév animace
1981-1982
Vincent. Rukopis
1981–1983
Věrné milování. Nerealizovaný projekt, film s fázovanou animací
1981–1984
Romeo a Julie. Nerealizovaný projekt
1982
Čísla. Rukopis dětské knihy
Luau. Krátký hraný film. Režie společně s Jerrym Reesem
Vincent. Krátký animovaný film. Walt Disney Pictures
1983
Vetřelci. Nerealizovaný projekt
Továrna na sny. Nerealizovaný televizní projekt
Perníková chaloupka. Krátký hraný film. Disney Channel Studio Showcase/Burton&Heinrichs Productions
1984
"Aladin a jeho kouzelná lampa". Epizoda pro pořad Shelley Duvall´s Faerie Tale Theatre. Showtime Networks/Gaylord Television Entertainment/Platypus Productions/Lionsgate
Frankenweenie. Krátký hraný film. Walt Disney Pictures
1985
Černý kotel. Celovečerní animovaný film. Walt Disney Pictures. Režie Ted Berman a Richard Rich. Burton jako tvůrce námětu
Pee-weeho velké dobrodružství. Celovečerní film. Warner Brothers Pictures
1986
"Džbán". Epizoda pro televizní pořad Alfred Hitchcock Presents. NBC Television
1987
"Rodinný pes". Epizoda pro televizní pořad Amazing Stories. Amblin Television/Universal City Studios. Režie Brad Bird. Burton jako návrhář animace
1988
Beetlejuice. Celovečerní film. Warner Bros. Pictures
Beetlejuice: animovaný seriál. Televizní seriál. ABC/Fox Television. Burton jako vedoucí produkce
1989
Batman. Celovečerní film. Warner Bros. Pictures
1990
Střihoruký Edward. Celovečerní film. Twentieth Century Fox
V režisérském křesle – vynálezce Střihorukého Edwarda. Televizní pořad. Extended Wings/Freedman-Lippert/Twentieth Century Fox. Režie Roland Mesa. Burtonův fiktivní životopis, v němž sám účinkuje
Rozhovory s Vincentem. Nedokončený celovečerní dokumentární film o Vincentu Priceovi
1992
Batman se vrací. Celovečerní film. Warner Bros. Pictures
Singles. Celovečerní film. Warner Bros. Pictures. Režie Cameron Crowe. Burton účinkuje v drobné úloze
1992–1999
Projekt Polaroid. Seriál: Modruška, Vánoce, Ukradené Vánoce a Nepřírodopis
1993
Ukradené Vánoce Tima Burtona. Celovečerní animovaný film. Touchstone Pictures/Walt Disney Pictures. Režie Henry Selick. Burton jako tvůrce námětu a jednotlivých postav i producent
Ukradené Vánoce. Kniha. Hyperion
Rodinný pes. Televizní seriál. CBS Television. Burton jako vedoucí produkce a tvůrce jednotlivých postav
1994
Ed Wood. Celovečerní film. Touchstone Pictures/Walt Disney Pictures
"Ed Wood". Hudební video. Režie společně s Toni Basilovou
Plavčíkem proti své vůli. Celovečerní film. Touchstone Pictures/Walt Disney Pictures. Režie Adam Resnick. Burton jako producent
1995
Batman navždy. Celovečerní film. Warner Bros. Pictures. Režie Joel Schumacher. Burton jako producent
1996
Mars útočí! Celovečerní film. Warner Bros. Pictures.
Jakub a obří broskev. Celovečerní animovaný film. Walt Disney Pictures. Režie Henry Selick. Burton jako producent
1997
Ústřičkova smutná smrt a další příběhy. Kniha. Harper Collins
1998
Bloudění v zemi Oz. Nerealizovaný televizní projekt
Superman žije! Nerealizovaný filmový projekt
Gnome. Reklama na žvýkačku Hollywood Gum
1999
Ospalá díra. Celovečerní film. Paramount Pictures
2000
Kaníkův svět. Animovaný seriál pro internet
Kung Fu. Reklama na hodinky Timex
Mannequin. Reklama na hodinky Timex
2001
Planeta opic. Celovečerní film. Twentieth Century Fox
2003
Velká ryba. Celovečerní film. Columbia Pictures
2003- součastnost
Tragické hračičky pro kluky a holčičky. Série hraček pro vydavatelství Dark Horse Comics. Burton jako autor návrhů
2005
Věřte nebo ne. Nerealizovaný filmový projekt
Mrtvá nevěsta Tima Burtona. Celovečerní animovaný film. Warner Bros. Pictures. Režie spolu s Mikem Johnsonem
Karlík a továrna na čokoládu. Celovečerní film. Warner Bros. Pictures
2006
"Bones". Hudební videoklip skupiny The Killers. Island Records/Def Jam Music Group
Věřte, nebo ne. Nerealizovaný filmový projekt
2007
Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street. Celovečerní film. DreamWorks Pictures/Warner Bros. Pictures
2009
9. Celovečerní animovaný film. Focus Features. Režie Shane Acker. burton jako producent
Baloun. Nafukovací instalace
Robík. Animatronický objekt
Diorama s Kaníkem. Multimediální instalace
Kolotoč. Instalace s černým světlem
Tři stvoření. Plastiky
Filmový medailon Tima Burtona pro MoMA. Reklamní spot pro newyorské Muzeum moderního umění
The Art of Tim Burton/Výtvarná tvorba Tima Burtona. Kniha. Steeles Publishing, Inc./Tim Burton, Inc. Red. Derek Frey, Leah Gallová a Holly Kempfová
2009–2010
Tim Burton. Výstava v Muzeu moderního umění, New York
2010
Alenka v říši divů. Celovečerní film. Walt Disney Pictures
Rytířský stupeň Řádu umění a literatury. Vyznamenání udělené francouzským ministrem kultury
Předseda poroty 63. Filmového festivalu v Cannes. Ocenění Filmového festivalu v Cannes
Tim Burton. Výstava v Australian Centre for the Moving Image, Melbourne
Filmový medailon Tima Burtona pro ACMI. Reklamní spot pro Australian Centre for the Moving Image
Filmový medailon Tima Burtona pro TIFF. Reklamní spot pro sekci Bell Lightbox na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu
Sváteční stvoření. Plastika
2010–2011
Tim Burton. Výstava v sekci Lightbox na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu
2011
Tim Burton. Výstava v Los Angeles County Museum of Art
Filmový medailon Tima Burtona pro LACMA. Reklamní spot pro Los Angeles County Museum of Art
Vzdušní tanečníci. Nafukovací instalace
2012
Polibek upíra/Krev uvnitř. Hudební video představující hodinu čarodějnictví. Lazer Film Production. Režie Derek Frey
Tim Burton. Výstava v La Cinémathèque Française, Paříž
Filmový medailon Tima Burtona pro La Cinémathèque Française. Reklamní spot pro La Cinémathèque Française
Temné stíny. Celovečerní film. Warner Bros. Pictures
Abraham Lincoln: Lovec upírů. Celovečerní film. Bazelevs Productions/Twentieth Century Fox. Režie Timur Bekmambetov. Burton jako producent
Frankenweenie. Celovečerní animovaný film. Walt Disney Pictures
"Here with Me". Hudební videoklip skupiny The Killers. Island Records/Def Jam Music Group
2012–2013
Tim Burton. Výstava v Muzeu výtvarného umění v Soulu
Tim Burton SeMA Spot. Reklama pro Seoul Museum of Art
Kdy/kde
28.3.-3.8.2014
Galerie hlavního města Prahy
Dům U Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13
Praha 1
Otevřeno: út – ne 10:00 – 20:00 hodin
Pokladna: 224 828 245
Vrátnice: 222 327 851
komentované prohlídky/školy/workshopy: lucie.haskovcova,ghmp,cz
Předprodej časových vstupenek na výstavu pouze v síti TicketPro
Vstupné
Plné: |
190 Kč |
Snížené: |
130 Kč (děti 6–15 let, studenti do 26 let po předložení průkazu, senioři nad 65 let, ZTP, novináři po předložení průkazu) |
Rodinné: |
490 Kč (max. 2 dospělé osoby a max. 3 děti do 15 let) |
Držitelé Opencard: |
sleva 10 % z plného vstupného |
Školy: |
ZŠ, SŠ, VŠ (min. 15 osob + 1 jako doprovod): 50 Kč, pro pedagogický doprovod: zdarma |
Doprovodné programy
týdenní program filmových pojekcí
Kontakt:
kontakt pro média:
Hana Kovaříková, PR manager, /Ami Communications/
Pořadatelé výstavy:
Art Movement, o. s.
www.artmovement.cz
Kateřina Riley/ředitelka
Markéta Matoušková/obchodní a marketingová ředitelka
Galerie Hl.m. Prahy
www.ghmp.cz
Magdalena Juříková/ředitelka
Miroslav Koláček/obchodní a marketingový ředitel
Diana Brabcová/vedoucí výstavního oddělení
Zahraniční tým výstavy
Jenny He/kurátorka, www.jennyhe.org
Derek Frey/producent
Holly Keller/designer
Leah Gallo/designerka/fotografka
Mo Shannon/transportní koordinátorka/údržba exponátů
Berenice Percival/asistentka
Kory Edwards/asistentka
Producenti výstavy:
Kateřina Riley, Markéta Matoušková, /Art Movement/
Produkce:
Daniela Kramerová, Daniel Netušil, /DNA/, Kateřina Jenčová /Leagas Delaney/
Grafické řešení výstavy:
Tereza Svěráková, Lauren van Aswegen /Leagas Delaney/
3D vizualizace:
Tonlab
Architektonické řešení výstavy:
Michal Froněk, Martina Kárová /Olgoj Chorchoj/
Hudba/zvuky v expozici:
Soundsquare
Příprava TVC:
Eallin
Příprava radio spotu:
studio Beep
Web: